Doorzoek de collectie van het Rijksmuseum van Oudheden
Meer dan 140.000 voorwerpen uit de collectie van het Rijksmuseum van Oudheden kunt u online bekijken via deze zoekpagina. De database wordt maandelijks uitgebreid en omvat objecten uit alle verzamelgebieden van het museum: het oude Egypte, de Klassieke wereld (Grieken, Romeinen en Etrusken), het oude Nabije Oosten en het vroege Nederland (tot 1500). Veel voorwerpen uit de database staan niet in het museum opgesteld. Dat kan verschillende oorzaken hebben: veel objecten worden bewaard in het depot, en sommige zijn uitgeleend aan andere musea of voor studie-doeleinden uit de opstelling gehaald.
- Alle afbeeldingen kunt u downloaden en rechtenvrij gebruiken: het museum stelt ze beschikbaar onder de Creative Commons-licentie CC0
- Zoektip: u kunt ook zoeken op een deel van het woord. Typ dat in het zoekveld en zet er een * achter, bijvoorbeeld: mum*
- Gebruik een browser die up-to-date is; met bijv. Internet Explorer werkt de collectiezoeker niet goed meer.
- De teksten in de resultaten van de collectiezoeker komen uit een wetenschappelijk register en vereisen meestal enige mate van voorkennis. Soms zijn ze in het Engels.
Heeft u extra informatie over een van onze voorwerpen? Laat het ons weten via .
417 resultaten: F 1939/1.1
-
F 1976/7.1939
Egypte en Nubië
afslag ; gepunt ; retouche ; geen slagbult
afslag ; gepunt ; retouche ; geen slagbult
-
F 1938/1.25
Egypte en Nubië
zitbeeld ; man ; Heny
zitbeeld ; man ; Heny
-
F 1939/2.17
Egypte en Nubië
torus
torus
-
h 1937/10.4
Nederland Romeinse tijd
Ruiterhelm
Romeinse ruiterhelm van verguld brons. Het oppervlak is versierd met opgesoldeerde banden die deels gepareld zijn, deels versierd met een motief van door punten gescheiden ruiten. Een driehoekige klep is aan de voorzijde aangesoldeerd en ten overvloede bevestigd met drie puntige knoppen, die door een wand heen aan de binnenzijde met plaatjes zijn vast geklonken. Op verscheidene plaatsen is het oppervlak versierd met een in lichte stippellijnen ingegraveerd ornament, deels van ranken en bladmotieven, deels van menselijke figuren. Aan de nekplaat is met 2 splitnagels een hengsel bevestigd waaraan de helm kan worden opgehangen. Aan de binnenzijde van de nekplaat zijn enige onleesbare graffitti ingekrast. De pluimhouder en wangkleppen zijn verdwenen.
-
e 1931/2.46
Nederland Romeinse tijd
Portretkop van Julius Caesar
Marmeren Romeinse, vrij vroege portretkop. Waarschijnlijk G. Julius Caesar voorstellend. Halspartij niet compleet door breuk. Neus- en kinpunt ontbreken. Neuspunt al in de oudheid gerestaureerd geweest.
-
e 1939/11.26 a
Nederland Romeinse tijd
fragment
Bronsfragmenten
-
e 1939/11.26 b
Nederland Romeinse tijd
knopje
Bronzen knopje.
-
e 1939/11.26 c
Nederland Romeinse tijd
ring
Bronzen ring.
-
e 1939/11.26 d
Nederland Romeinse tijd
spijker
Bronzen spijker.
-
e 1939/11.26 e
Nederland Romeinse tijd
vaatwerk
3 grotere fragmenten van een vaatwerk en enkele kleinere fragmenten.
-
f 1980/3.32
Nederland Romeinse tijd
baksteen met stempel
Fragment van een platte baksteen (later) met stempel, aan het begin afgebroken LTMPF : (‘Legio...’).
-
f 1988/2.64
Nederland Romeinse tijd
munt ; as, Germanicus / Caligula
Vz: hoofd Germanicus n.l., GERMANICUS CAESAR TI AUGUST F DIVI AUG N, Kz: C CAESAR AUG GERMANICUS PON M TR POT rond S-C
-
f 1988/2.65
Nederland Romeinse tijd
munt ; sestertius, Hadrianus
Vz: gelauwerd hoofd van Hadrianus n.r., opschrift niet leesbaar, Kz: Fortuna n.l., opschrift niet zichtbaar,in afsnede FORT [RED]
-
f 1988/2.66
Nederland Romeinse tijd
munt ; as, Hadrianus
Vz: hoofd n.r., HADRIANUS [.., Kz: figuur n.l. ?,
-
f 1988/2.67
Nederland Romeinse tijd
munt ; sestertius, Hadrianus
Vz: gelauwerd hoofd n.r., Kz: personificatie n.l. zittend met patera (Salus of Concordia?)
-
f 1988/2.68
Nederland Romeinse tijd
munt ; as, Augustus
Vz: hoofd n.r., CAESAR [PONT MAX], Kz: altaar van Lyon, [RO]M ET A[VG]