Home / Bezoek / Museumshop

Boeken en dvd's

Amon & AmaraAmon & Amara
100 Topstukken uit de collectie van het RMO100 Topstukken uit de collectie van het RMO
boek 'Egyptische Magie'boek 'Egyptische Magie'
Het nieuwste boek van Dummie de mummieHet nieuwste boek van Dummie de mummie
Dvd's over de oudheidDvd's over de oudheid
In de MuseumshopIn de Museumshop

Prentenboek 'Amon en Amara, een Egyptisch avontuur'

Het prachtig geïllustreerde prentenboek 'Amon & Amara, een Egyptisch avontuur' is speciaal voor het Rijksmuseum van Oudheden geschreven. Het verhaal gaat over prinses Amara die zich vreselijk verveelt. Ze ontsnapt uit het paleis en ontmoet de stoere Amon, de zoon van de bakker. Hij leert haar hoe ze uit de kaken van krokodillen moet blijven. Op een dag wordt Amon zelf door een reuzenkrokodil te grazen genomen. Om hem te redden, moet Amara geheime hiërogliefen ontcijferen, raadsels oplossen en zich een weg banen door een doolhof waar het krioelt van de schorpioenen. Bovendien komen in het verhaal objecten voor die in het museum te zien zijn.

App 'Amon & Amara, een Egyptisch avontuur'

Er is ook een Amon en Amara-app. Met deze app kunnen kinderen zelf mee doen in het interactieve verhaal en Amara helpen Amon te bevrijden. De app biedt spelletjes, een kinderencyclopedie, puzzels en 3D effecten en is verkrijgbaar in de App Store. Later in 2011 komt er ook een versie voor andere tablets en smartphones.

Er is ook een Amon & Amara-speurroute waar kinderen de Egyptische afdeling van het museum ontdekken. Voor het onderwijs is er een speciale versie voor digibord verkrijgbaar.

Blijvend in prijs verlaagd 

De Museumshop heeft een aantal boeken blijvend in prijs verlaagd:

Andere titels die in prijs zijn verlaagd:

100 Topstukken van het Rijksmuseum van Oudheden

Al jaren stond het bovenaan de verlanglijstjes van enthousiaste bezoekers: een catalogus met topstukken uit de collectie van het Rijksmuseum van Oudheden. Een fraai boekwerk liet in 2009 deze wens in vervulling gaan. Ruim 200 pagina's over 100 topstukken met prachtige foto's. Dit topstukkenboek staat garant voor urenlang lees- en bladerplezier, voor of na uw bezoek aan een collectie waar je nooit genoeg van krijgt.

Boek over Egyptische magie

'Egyptische magie: het toverboek van Thot' is een prachtig geïllustreerd boek over magie bij de oude Egyptenaren. Het is in 2010 geschreven ter gelegenheid van de tentoonstelling 'Egyptische Magie' (16 oktober 2010 - 13 maart 2011), door dr. Maarten Raven, conservator collectie Egypte van het Rijksmuseum van Oudheden en samensteller van de tentoonstelling.

Boeken over onderwerpen uit de collectie

De museumshop heeft verschillende publicaties over onderwerpen uit de museumcollectie in de schappen:

Eigen wetenschappelijke publicaties

In de speciale, wetenschappelijke PALMA-reeks is er aandacht voor onderwerpen en onderzoek in relatie tot de collectie van het Rijksmuseum van Oudheden. Er zijn vier delen verkrijgbaar:

Nog veel meer boeken...

Dvd's over prehistorie, Middeleeuwen en Klassieke Wereld


BezoekActueelKidsOnderwijsCollectieOnderzoekOrganisatie
EnglishZoeken
Terug | Volgende
Contact | Webtips | E-cards